ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Uherské Hradiště opraví oplocení Základní školy UNESCO

02.06.2016

Uherské Hradiště 2. června - Uherské Hradiště opraví oplocení Základní školy UNESCO v centru města, které je už ve velmi špatném technickém stavu. Zděné a ocelové konstrukce čeká demolice, nový plot bude dlouhý asi 160 metrů. Náklady dosáhnou asi 3,8 milionu korun, řekl dnes novinářům místostarosta Zdeněk Procházka (KDU-ČSL). Město v posledních letech dalo do oprav ZŠ UNESCO, která má přes 500 žáků, již 25 milionů.

"Oplocení kolem ZŠ UNESCO je v havarijním stavu. Potvrdil to i posudek statika. V určitých místech oplocení vypadá dobře, ale je tam špatné založení. Takže je potřeba jeho kompletní výměna, aby nehrozilo riziko úrazu. Nové bude vypadat stejně jako v průchodu mezi ZŠ UNESCO a Mateřskou školou Komenského," popsal Procházka. Hotovo by mělo být v září.

Ve zdivu a základech oplocení jsou místa, která jsou rozpadem narušena tak, že jejich původní účinnost je oslabena až o 70 procent. Některé kusy oplocení odpadávají, část je dokonce ukotvena ke zbytku stromu, jenž byl pokácen. Charakter zjištěných vad je takový, že nepřipadá v úvahu jiný postup, než je demolice a stavba nového plotu. Doplněn bude dvěma bránami.

V posledních letech radnice nechala v ZŠ UNESCO opravit i fasády, terasy a kanalizační přípojky, byla vyměněna okna a zateplena tělocvična. Do budoucna se chystá i rekonstrukce sociálních zařízení a zřízení bezbariérového přístupu. "V současné době se zpracovává projektová dokumentace," doplnil místostarosta.

Základní škola UNESCO oslavila v roce 2013 sto let od založení. Je úplnou základní školou s rozšířenou výukou jazyků. V tomto školním roce ji podle webových stránek navštěvuje 561 žáků ve 23 třídách.

(čtk)