ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Průzkum: Češi vybírají nábytek hlavně podle kvality

26.05.2016

Praha 26. května - Češi se při výběru nábytku řídí hlavně kvalitou, toto kritérium uvedla jako důležité zhruba dvě třetiny respondentů, které ve svém průzkumu oslovil e-shop Nábytek Forliving. Design považuje za podstatné kritérium 59 procent zákazníků, cenu zmínilo 43 procent.

"Už tak neplatí, že by cena nábytku byla pro tuzemské zákazníky nejdůležitější. Podstatné jsou kvalita a design." Naproti tomu zkušenost s prodejcem je důležitá pouze pro 15 procent a jen jedno procento dotázaných uvažuje při koupi vybavení nad možností snadné dopravy.

Trendy nákupního chování se liší podle věku zákazníků. U respondentů ve věkové skupině 15 až 24 let vede design, který je důležitý pro 70 procent z nich. Naopak v kategorii 35 až 44 let zmínilo 77 procent dotázaných kvalitu.

Při nakupování hledají zákazníci informace nejčastěji na internetu, tento způsob uvedly tři čtvrtiny respondentů. "Polovina hledá aktuální trendy na veletrzích a 44 procent v časopisech o bydlení. U přátel a známých se inspiruje přibližně každý šestý."

Průzkumu, který se uskutečnil mezi 20. a 23. dubnem na mezinárodním nábytkářském veletrhu Mobitex v Brně, se zúčastnilo 593 respondentů.

(čtk)