ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Městské divadlo Brno začne využívat montážní halu

25.05.2016

Brno 25. května - Městské divadlo Brno začne využívat novou montážní halu a sklad dekorací. Stojí přímo u hudební scény, divadelníci tak ušetří čas i peníze, které dosud vynakládali za převozy z externích skladů. Zároveň se tak uzavírá mnohaleté budování a rozšiřování divadelního areálu se dvěma scénami, provozním zázemím a průchozí dvoranou mezi Lidickou ulicí a třídou kapitána Jaroše.

Celkové náklady na výstavbu montážní haly se skladem činí přibližně 44 milionů korun, uvedla mluvčí divadla Lenka Pazourková. Většinu peněz poskytlo ministerstvo kultury, část město Brno. Stavbě předcházela demolice chátrajících a téměř nepoužívaných garáží.

Díky nové hale se usnadní a urychlí také montáž kulis. Divadlo tak může rozšířit počet hracích dnů na činoherní i hudební scéně.

Městské divadlo vyrábí kostýmy a dekorace nejen pro své vlastní inscenace, ale i pro zahraniční zákazníky. Zaměstnanci tak mají práci i v obdobích, kdy pro domovské divadlo zrovna nic vytvářet nemusí. Nová budova jim nabídne více prostoru a lepší zázemí.

(čtk)