ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na střeše Prioru v Přerově se bude moci parkovat

25.05.2016

Přerov 25. května - Přerované budou moci od začátku července parkovat na novém parkovišti na střeše obchodního centra, které vzniká na místě bývalého Prioru. K dispozici zde bude 300 parkovacích míst, z toho sto bude určeno pro obyvatele, které si parkovací místo předplatí. Zbytek bude vyhrazen zákazníkům. Parkovací karta vyjde na 200 korun ročně a k prodeji bude od 6. června, řekla ČTK řekla mluvčí radnice Lenka Chalupová. Nové obchodní centrum za 400 milionů korun se otevře o prázdninách.

"Do prodeje půjde v první fázi celkem 500 karet, pokud by bylo třeba, další karty zajistíme. Míst k parkování je pouze sto, takže lidé by měli být srozuměni s tím, že kdo dřív přijede, ten také zaparkuje. Je to tedy v podstatě stejný režim jako na původním parkovišti, které bylo před Priorem - jen je třeba mít parkovací kartu," uvedl náměstek primátora Petr Měřínský (ANO).

Motoristé si mohou koupit jednu kartu na osobu s trvalým pobytem na území města nebo na firmu, karty se budou vydávat na jednu poznávací značku auta. Parkování pro rezidenty řešilo město kvůli tomu, že nová obchodní galerie zabrala i místo původního parkoviště u bývalého Prioru. Za rezervaci parkovacích míst pro obyvatele žijících v okolí obchodního centra zaplatilo město 60.000 korun, uvedla mluvčí radnice.

Demolice původního Prioru, který byl otevřen v roce 1986, začala loni. Nákupní galerie se rozkládá na ploše 13.000 metrů čtverečních. Bude v ní zhruba 60 obchodů, služby, občerstvení či kavárna, uvedl už dříve jednatel společnosti Galerie Přerov Radovan Pilich. V Přerově, který má zhruba 47.000 obyvatel, podobné větší moderní nákupní centrum dosud chybělo. Lidé zde mají k dispozici takzvaný nákupní park, který čítá několik prodejen.

Rozšíření nákupních možností by se měli Přerované dočkat také v příštích letech. V plánu je stavba dalšího nákupního centra, které má být postaveno v areálu bývalých Želatovských kasáren. V nákupní zónu by se měla proměnit také část výrobního areálu společnosti Kazeto poblíž hypermarketu Tesco. Pro stavbu obchodního komplexu s názvem My Box si ho vybrala rakouská developerská skupina Eyemaxx.

(čtk)