ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovarský kraj připraví plán dostavby nemocnice

24.05.2016

Karlovy Vary 24. května - Karlovarský kraj připraví plán dostavby karlovarské nemocnice a demolice nevyužitých budov. Vychází ze studie, která zhodnotila několik variant budoucí podoby areálu nemocnice. ČTK to dnes řekl náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik (ČSSD).

"Rada vzala na vědomí a doporučuje zastupitelstvu variantu, která počítá se stavbou střední školy, s dostavbou nového pavilonu, stavbou parkovacího domu a přestavbou dvojvilky u nemocnice na ubytovací kapacity," popsal Pánik.

Zároveň má krajský odbor investic připravit do března příštího roku studii, která naznačí časovou náročnost celé dostavby areálu a také odhadované náklady na stavbu a na demolice starých budov.

Vybraná varianta zahrnuje přestěhování střední zdravotnické školy do areálu nemocnice, na místě dnešního ředitelství by měl vyrůst parkovací dům pro 150 aut a nemocnice má získat ještě jeden nový pavilon. Dnes nevyužívané nebo hodně zanedbané budovy v areálu půjdou k zemi.

Karlovarská nemocnice, která je spolu s chebskou součástí Karlovarské krajské nemocnice a.s., se podle záměru kraje má stát moderní nemocnicí s běžnou péčí i specializovanými službami. Za poslední roky se v nemocnici investovalo zhruba 1,5 miliardy korun. Postavil se pavilon akutní medicíny, centralizovala se oddělení do jednoho pavilonu a peníze šly také do nástavby plicního oddělení a přístrojového vybavení.

(čtk)