ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kolín chystá opravu teras městského domu

24.05.2016

Kolín 24. května - Kolín plánuje opravit terasy městského společenského domu a místo přeměnit na příjemnou relaxační zónu. Plán revitalizace počítá s výměnou dlažby, opravou schodiště i úpravami zeleně. Náklady lehce přesahují tři miliony korun, řekl dnes novinářům místostarosta Michael Kašpar.

"Zatím je vše ve fázi projektu, ještě na podzim by měla být zahájena realizace," uvedl Kašpar. Na rekonstrukci teras jsou podle něj připraveny peníze v městském rozpočtu, zhruba 600.000 korun se zaplatí z grantu automobilky TPCA.

"Počítáme s tím, že terasy částečně otevřeme ještě do konce tohoto roku nebo nejpozději začátkem příštího roku," dodal Kašpar. Podle něj by měly být přístupné také o víkendu, nejen ve všední den, jak tomu bylo dosud. Doba otevření teras je nyní vázána na úřední hodiny městského úřadu.

Město se dohodlo s provozovatelem sousední restaurace, že se o terasy bude starat, provozovat zde občerstvení a přiměřeně prodlouží otevírací dobu včetně víkendů. Podle místostarosty Tomáše Růžičky je doba přístupnosti teras ještě otázkou dalšího jednání.

Ze starých bazénků na terasách mají vzniknout květinové záhonky, místo doplní lavičky. "Terasy chceme rekonstruovat s minimálními zásahy, jenom aby se to opravilo a aby se schody daly do stejné fasády jako zbytek toho kulturáku," upřesnil plán rekonstrukce místostarosta Kašpar.

(čtk)