ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Cheb začne s opravou Lokomotivy

23.05.2016

Cheb 23. května - Cheb začne o prázdninách s první etapou rekonstrukce areálu TJ Lokomotiva. A to i přesto, že zatím neví, jestli na investici za 40 milionů získá dotaci z ministerstva školství. Ta by mohla pokrýt až polovinu všech nákladů, řekl dnes novinářům starosta Chebu Petr Navrátil (ČSSD).

"První etapa zahrnuje stavbu nového hřiště s umělým povrchem, zázemí a šatny, které se přistaví ke sportovní hale, a založení sítí pro další etapy rekonstrukce areálu," popsal plány Navrátil.

Nové hřiště bude mírně posunuté proti dnešnímu travnatému hřišti, aby se v dalších etapách do areálu vešlo i druhé fotbalové hřiště. Jestli bude s umělým, nebo travnatým povrchem, zatím není definitivně rozhodnuto. Zmizí současná tribuna, která už technicky a bezpečnostně nevyhovuje. Další, menší úpravy čekají halu i kuželnu.

Stavba začne bezprostředně po skončení Mezinárodního festivalu mládežnických dechových orchestrů FIJO, který na stadionu má pokaždé závěrečné vystoupení. Letos to bude v prvním červencovém týdnu. První etapa přestavby musí skončit do konce roku, ať už město dotaci získá, nebo ne. Termín bude součástí smlouvy s dodavatelem, kterého město vybere v soutěži.

Areál TJ Lokomotiva převzalo město od tělovýchovné jednoty v roce 2013 jako kompenzaci za půjčky, které město sportovcům poskytovalo v předchozích letech. Areál, kde se kdysi hrála i první fotbalová liga, zahrnuje také halu pro míčové sporty a kuželnu. V současné době je ale ve velmi zanedbaném stavu.

(čtk)