ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

O titul Stavba Karlovarského kraje soutěží rekordní počet

18.05.2016

Karlovy Vary 18. května - Rekordní množství staveb a projektů je přihlášeno do letošního ročníku soutěže Stavba Karlovarského kraje. Stejně jako loni bude o nejlepší stavbě rozhodovat jak odborná komise, tak veřejnost. Navíc mohou lidé dát svůj hlas i pro zachráněnou památku v regionu, řekla dnes novinářům manažerka Regionálního stavebního sdružení Anna Vlášková.

"V letošním roce máme nejvíc přihlášených staveb za posledních 15 let. Letos je již 16. ročník soutěže. Máme přihlášeno 34 staveb o osm projektů. Jsou tam bytové stavby, hotely, dopravní stavby, komunikace i mosty, stavby občanské vybavenosti a další," uvedla Vlášková.

Největší zastoupení mají mezi přihlášenými stavbami a projekty veřejné zakázky. Jen Karlovy Vary přihlásily do soutěže šest staveb a projektů, Karlovarský kraj dokonce 11. "Některé z nich přihlásil přímo Karlovarský kraj, některé pak stavitelé," doplnil náměstek hejtmana Jakub Pánik (ČSSD).

Veřejnost může hlasovat do 10. června na internetové adrese www.stavbykarlovarska.cz. Od pondělí, kdy hlasování začalo, už svůj hlas dalo některé ze staveb přes 1800 lidí. Je to více než v posledních letech.

Jako v minulých letech i letos na základě návrhů kraje a měst vybrala komise šest zachráněných památek, kterým mohou dát lidé hlas. Letos se představují hrad Hartenštejn, zámek Štědrá, Kreuzingerova lidová knihovna v Chebu, chebský Špýchar, hotel Císař Ferdinand v Lokti a hrad Loket.

Vloni získala hlavní cenu rekonstrukce zámku v Ostrově, veřejnost pak dala úřednost stavbě rozhledny Cibulka u Oloví. Mezi projekty vyhrál u odborníků i veřejnosti projekt přístavby chebské knihovny.

(čtk)