ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Nový nájemci letního kina v Olomouci slibují milionové investice

18.05.2016

Olomouc 18. května - Několik milionů korun plánují investovat do opravy zchátralého areálu letního kina v historickém centru Olomouce noví nájemci, které v tendru vybrala radnice. Areál bude příštích deset let provozovat Spolek přátel olomouckého jazzu a obchodní společnost Chomout, řekl dnes novinářům primátorův náměstek Filip Žáček (ČSSD).

Noví nájemci se podle Žáčka ve smlouvě zavázali, že do nezbytné opravy areálu letního kina investují zhruba tři miliony korun. "V prvé řadě se chce nájemce zaměřit na přední část areálu při vstupu od Pekární ulice, kde má vzniknout odpovídající gastronomické zázemí a sociální zařízení, nové posezení s pódiem pro kulturní aktivity nebo přírodní hřiště," uvedl Žáček. V dalších etapách chtějí nájemci částečně opravit i prostor amfiteátru.

Slíbené investice ale pokryjí jen část nutných oprav v zchátralém areálu letního kina. "Žádný ze zájemců se v nabídkách nezavázal ke kompletní rekonstrukci," podotkl Žáček, podle kterého by ale areál měl být uveden aspoň do provozuschopného stavu, aby se v něm mohly konat kulturní akce či filmové projekce.

Rozsáhlá rekonstrukce celého areálu letního kina by si podle Žáčka vyžádala mnohem větší investici a město bude zjišťovat, zda na akci lze získat dotaci. "Hlavním cílem celé soutěže na nájemce letního kina byla především snaha o další oživení této části města se zachováním letního amfiteátru včetně parkové zeleně. To v několika etapách realizace zmíněná (vítězná) nabídka přináší," řekl Žáček.

Nájemci za areál letního kina ročně městu zaplatí zhruba 41.000 korun, což podle Žáčka odpovídá minimální ceně stanovené znaleckým posudkem. Při hodnocení nabídek mělo nabídnuté nájemné pouze třetinovou váhu. Komise vzala v potaz také kvalitu předloženého záměru, ekonomický výhled, harmonogram příprav i reference zájemců.

Radní o dlouhodobém pronájmu letního kina s kapacitou až 3000 míst nedaleko katedrály svatého Václava začali uvažovat poté, co současný nájemce požádal město o prodloužení nájemní smlouvy.

(čtk)