ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha opraví střední školu jezdectví v Chuchli

17.05.2016

Praha 17. května - Praha nechá opravit střední školou dostihového sportu a jezdectví v Chuchli. Opravy střechy či jídelny by měly vyjít na 33,5 milionu korun. Opravu a rozšíření školy dnes schválili pražští radní. Škola, kterou před čtyřmi roky poškodila velká voda, sídlí v Chuchli v bezprostřední blízkosti závodiště.

"Střední škola dostihového sportu a jezdectví je v ČR unikátem, na který by Praha měla být pyšná, což velmi dobře ví i odborná veřejnost. Bohužel sídlí v zátopové oblasti, ale přestěhování vzhledem k její poloze přímo u dostihového závodiště by nedávalo smysl," uvedla radní pro školství Irena Ropková.

Jedním z cílů oprav má být rekonstrukce poničených prostor a škod způsobených povodní, opravena bude i střecha. Kotelna se společně se školní jídelnou a kuchyní přesunou do části, kam se velká voda nedostane. Škola bude nově rozšířena o nástavbu třetího patra.

Střední škola byla založena před asi 60 lety, původně podle svých webových stránek sídlila ve Velké Chuchli, následně se přesunula do Malé Chuchle. Studenti se tu mohou připravovat v oborech jezdectví a ošetřovatel jezdeckých koní, chovatelství nebo tenérství.

(čtk)