ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kralupy chystají opravu bytového domu

17.05.2016

Kralupy n.V. (Mělnicko) 17. května - Kralupy nad Vltavou na Mělnicku chystají opravu bytového domu ve Vrchlického ulici za zhruba 10 milionů korun. Jde o jeden z posledních městských domů, který ještě zbývá rekonstruovat. Nyní je na projekt vypsaný tendr. ČTK to řekl starosta města Petr Holeček (za STAN).

Práce by měly začít v červenci a hotovo má být do poloviny prosince. "Město na opravu získalo dotaci ministerstva životního prostředí," uvedl starosta. V domě je 12 bytů. Opraveny budou společné prostory jako například schodiště, ale také dveře, podlahy, omítky, obklady v bytech. Obnoveny budou i rozvody elektřiny, plynu, vody a kanalizace.

Město má asi 10 bytových domů, většinu z nich už opravilo, některé byly postaveny za první republiky, část až po druhé světové válce.

Kralupy letos hospodaří s více než 270 miliony korun. Dalšími většími projekty pro tento rok jsou například oprava kralupské základní školy Gen. Klapálka za 14 milionů korun, úprava části centra města v okolí kostela Nanebevzetí Panny Marie a svatého Václava za deset milionů korun nebo oprava sportovního areálu u školy Václava Havla.

(čtk)