ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Brno dá 95 milionů na opravu škol

17.05.2016

Brno 17. května - Městské části v Brně dostanou 95 milionů korun na investice do školských zařízení. Na dnešním zasedání o tom rozhodli zastupitelé Brna. Peníze poslouží zhruba padesáti projektům.

Při hlasování o bodu chyběla bývalá primátorova náměstkyně Klára Liptáková (KDU-ČSL), do jejíchž kompetencí školství a městský majetek patřil. Liptáková v pondělí spolu s dalšími dvěma lidoveckými radními rezignovala z pozic v městské radě. Jednání zastupitelstva se účastnila jen asi hodinu a poté odešla. "Paní náměstkyně až do své pondělní rezignace pracovala na svých bodech a z tohoto hlediska bych považoval z její strany za důležité, aby se alespoň tyto body prohlasovaly," řekl primátor Brna Petr Vokřál (ANO), který počínání Liptákové nechápe. I bez ní však zastupitelstvo peníze městským částem na školy schválilo.

Městské části si rozdělí 92 milionů a tři miliony zůstanou jako rezerva pro případné havarijní stavy ve školách. Peníze půjdou například na zateplení, rekonstrukce sociálních zařízení, výměnu oken, opravy vnitřních rozvodů, kanalizace, střech, ale i na opravy sportovní areálů a zahrad. Téměř pět milionů připadne ZŠ Laštůvkova na rekonstrukci toalet pro žáky i pedagogy, na umývárny a podobně. Asi 3,5 milionu dostane ZŠ Blanenská na výstavbu nového objektu, který bude stát 32 milionů korun. ZŠ Kneslova zase dostane 1,5 milionu korun na rekonstrukci sportovního areálu.

Brno má v současnosti téměř 140 mateřských škol a bezmála 70 základních škol. Většinou je mají ve správě městské části.

(čtk)