ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kutná Hora nejspíš upustí od výstavby azylového domu

12.05.2016

Kutná Hora 12. května - Kutná Hora nejspíš upustí od výstavby azylového domu pro matky s dětmi. Podle starosty Martina Starého (Kutnohorská změna) by toto zařízení bylo nákladné na provoz a neposkytovalo by klientkám anonymitu. Starý to dnes řekl novinářům.

"Probíráme to s odborníky a myslím si, že by to nebylo to nejšťastnější," uvedl k projektu, na němž začalo pracovat ještě předchozí vedení města. Navržený objekt by se podle starosty mohl upravit pro jiný účel a postavit jinde.

Služba azylového domu ve městě a okolí chybí, podle starosty by ale bylo možné ji poskytovat i jinak. "Dneska už se odborníci přiklánějí k tomu, aby azylové byty byly schované mezi jinými byty, ať už to jsou startovací byty nebo sociální," podotkl Starý.

Předchozí vedení radnice počítalo s výstavbou ve Školní a Benešově ulici. Podle Starého se budova do lokality prvorepublikových staveb příliš nehodí, raději by budovu začlenil do běžnější zástavby.

Projekt počítal s 18 byty a společnými prostory pro trávení volného času. Útočiště měla budova poskytnout například ženám, které přišly o zaměstnání, marně bojují s dluhy nebo opustily své partnery kvůli domácímu násilí.

Pozemky v Benešově ulici kolem plánovaného zařízení si chtěli koupit vlastníci bytových domů a majitel penzionu, město jim ale nevyhovělo. Radnice chce dát pozemky do pořádku a ponechat si je jako strategickou rozvojovou plochu, kterou bude koncepčně řešit. Podle Starého by tam mohl vzniknout tří- až čtyřpatrový dům, který by navazoval na okolní zástavbu.

(čtk)