ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Praha 6 má nový prostor pro odpočinek a kulturu

11.05.2016

Praha 11. května - Na Vítězném náměstí vyrostl nový "veřejný prostor". Dřevěnou plochu s posezením, kde se budou konat akustické koncerty, bleší trhy i promítání starých grotesek, vybudovala Praha 6. Na místě budou nejen kulturní akce, lidé si na něm budou moci zalenošit v houpacích sítích, zahrát šachy či na piáno. ČTK o tom dnes informoval pražský kavárník Ondřej Kobza.

"Myslím, že půjde o vizionářský projekt, který budou následovat další městské části. Vizionářský ve smyslu jak přeměnit nehostinné prostory pro místo pro setkávání lidí," řekl Kobza. Ten na dřevěnou plochu umístí jeden ze svých pouličních klavírů, šachy, houpací sítě, kávovar a občerstvení.

Slavnostní otevření provozovatelé naplánovali dnes na 18:00. Nový prostor u "Kulaťáku" nese jméno Šesťák. O názvu rozhodli obyvatelé Prahy 6 v anketě. Většinu nákladů na vybudování místa pro kulturu a setkávání uhradila radnice, přispěli i sponzoři.

Veřejný prostor postupně ožívá v různých částech metropole. Přispívají k tomu Kobzovy projekty jako třeba Piána na ulici.

(čtk)