ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Holice připravují obnovu sportovního stadionu

11.05.2016

Holice (Pardubicko) 11. května - Holice na Pardubicku připravují celkovou obnovu areálu městského sportovního stadionu. Postaví se nová tribuna, fotbalové hřiště dostane závlahový systém, upraví se atletický ovál a vzniknou nová sportoviště. Areál je již zastaralý a nevyhovuje potřebám sportovců a škol, které jej užívají, řekl ČTK místostarosta Petr Bajer.

"Je to sportovní stadion, který vznikl z potřeby spartakiád někdy v 60. letech, a od té doby se tam prováděly jen dílčí a nepatrné úpravy," uvedl Bajer.

Plochu hlavního fotbalového hřiště čeká rekonstrukce včetně drenáží, na vedlejším fotbalovém hřišti bude umělý trávník. Zmizí škvára na atletickém oválu, nahradí ji umělý povrch, vybudovány budou nové atletické sektory. Opraví se nebo vzniknou další sportoviště, například venkovní ledová plocha, víceúčelové hřiště, skatepark, in-line dráha, plocha pro petanque nebo venkovní fitness park. Přibudou také zpevněné plochy pro parkování 55 osobních automobilů a dva autobusy a stojany na 60 jízdních kol. Radnice chce rovněž upravit zeleň v celém areálu.

Nejdražší bude výstavba nové hlavní tribuny se sportovním a hygienickým zázemím. Jen na ni město počítá se 40 miliony korun. Celkové náklady dosáhnou odhadem 100 milionů korun, Holice by na projekt chtěly získat dotaci ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Přestavba by měla začít příští rok a bude rozdělena na více etap až do roku 2019.

"Stadion využívají dvě základní a tři mateřské školy, provozuje tam činnost sportovní klub, který má 200 dětí. Je to hodně zatížené, potřeba tam je veliká," uvedl Bajer.

Holice nedávno požádaly o dotaci na modernizaci sportovní haly. Ta bude stát 27 milionů korun, za něž se opraví osvětlení, podhledy, elektrorozvody a zrekonstruuje se sociální zařízení a šatny.

(čtk)