ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Příbram chystá rozsáhlou modernizaci akvaparku

10.05.2016

Příbram 10. května - Příbram plánuje rozsáhlou modernizaci akvaparku za 100 milionů korun. Kvůli opravě areálu, jehož problémem jsou především zastaralé technologie, si město zřejmě vezme úvěr. Záležitostí se budou zabývat 23. května zastupitelé, řekl dnes novinářům místostarosta Václav Švenda (TOP 09).

Radnice podle něj nezvládne vše platit z rozpočtu. Peníze připravené na letošní opravy sprch by chtěla využít na přípravu projektové dokumentace a všechny potřebné posudky. Větší část prací by pak nejspíš financovala z úvěru. Banky podle Švendy nabízejí městu sazby od nuly do 0,4 procenta.

"Je tam i reálný předpoklad toho, že bude po rekonstrukci vycházet významně lépe ekonomika toho zařízení, takže zatížení městského rozpočtu by nemělo být sto procent splátek úvěru, ale mělo by to být méně, protože bazén by měl být více soběstačný," uvedl Švenda.

Starosta Jindřich Vařeka (ANO) podotkl, že město může buď deset let spořit, každý rok si odkládat stranou deset milionů korun a poté akvapark opravit nebo může rekonstrukci spustit hned a díky celkové modernizaci ušetřit na provozu.

Vedení města chce zastupitelům předložit analýzu, která posuzuje stav areálu a rozebírá možnosti jeho rozvoje. "Rádi bychom získali od zastupitelstva města souhlas se záměrem celkové rekonstrukce," uvedl Švenda. Podle Vařeky jsou náklady předběžně odhadnuty na 100 milionů korun a je otázkou, zda za ně bude možné opravit i venkovní bazén. Novou podobu plaveckého areálu bude podle něj moci ovlivnit také veřejnost.

(čtk)