ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Ve Frýdlantu začala rekonstrukce Lužické ulice

10.05.2016

Frýdlant (Liberecko) 10. května - Ve Frýdlantu na Liberecku začala rekonstrukce Lužické ulice, která je letos největší investicí města. Opravy přijdou včetně DPH na 22 milionů korun a město je financuje bez dotací. Práce potrvají osm měsíců, kompletní rekonstrukce včetně inženýrských sítí se bude týkat bezmála půlkilometrového úseku od nemocnice ke gymnáziu. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Martina Petrášková. Práce v Lužické ulici by měly skončit až v příštím roce.

Květen bude patřit přípravným pracím, za plného silničního provozu, bez nutnosti velkých uzavírek. "Půjde o kácení zeleně, frézování, začne se s dešťovou kanalizací pod objektem gymnázia. Jediná uzavírka se bude týkat pěší cesty od gymnázia k potoku Řasnice, která bude kvůli pracím na dešťové kanalizaci zcela uzavřena," uvedla Petrášková. Od 6. června do 16. prosince už ale musí motoristé počítat s postupnými uzavírkami ulice. V červnu bude uzavřena křižovatka Lužické s ulicemi Březinovou a Mládeže.

Frýdlant pokračuje v obnově městských komunikací. Loni město opravilo ulice Tylovu, Na Stráni, Úzkou a Krátkou. "Lužická si už generální opravu zasloužila, její stav byl opravdu špatný," řekl starosta Dan Ramzer (ODS). Rekonstrukce nečeká jen samotnou komunikaci a chodníky. "Součástí opravy je rekonstrukce inženýrských sítí, kanalizace dešťové i splaškové, rekonstrukce vodovodu, výměna veřejného osvětlení. Součástí této akce bude i ve spolupráci s RWE výměna plynovodu," uveda vedoucí městského investičního oddělení Zdena Ubiasová.

Součástí obnovy Lužické je i rekonstrukce sousední ulice V Úvoze, která vyjde na 5,5 milionu korun. Opravovat se bude spodní část ulice, kde by práce měly začít v červnu. "I tady dojde na rekonstrukci vodovodu, včetně výměny kašnového vodovodu," řekla Ubiasová. Rekonstrukce čeká dešťovou kanalizaci, počítá se s výstavbou nové kanalizace dešťové a v plánu je i rozšíření míst pro parkování. V Úvoze by podle Ubiasové měly práce trvat necelého půl roku.

(čtk)