ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Základní umělecká škola v Nové Roli znovu otevřela

09.05.2016

Nová Role (Karlovarsko) 9. května - V Nové Roli na Karlovarsku byly dnes slavnostně otevřeny nové prostory pro základní uměleckou školu. Druhá etapa rekonstrukce budovy, v níž sídlí i dům dětí, knihovna a městský úřad, stála 14 milionů korun. Staré kino z 20. let nahradil moderní koncertní sál, vznikly učebny nebo keramické dílny. ČTK to dnes řekla starostka Nové Role Jitka Pokorná (STAN).

"Dneska slavnostně otevíráme základní uměleckou školu, což je vlastně druhou etapou našich projektů z ROPu (regionálního operačního programu). Stálo to 14 milionů korun, z toho necelých 11 jsme dostali z fondu ROP. Je tu devět učeben, veliká ředitelna a keramické dílny a také velký koncertní sál, kde se bude i promítat. Samozřejmě je tu i veškeré sociální zázemí pro žáky základní umělecké školy," řekla Pokorná. V rekonstruované části budovy z 20. let 20. století dříve sídlilo kino.

Samotná stavba byla dokončena už na podzim loňského roku. Stěhování umělecké školy ale zdržely legislativní kroky. "Protože škola u nás sídlí, ale není naší organizací, bylo nutné vyřídit povolení ke stěhování u krajského úřadu," doplnila starostka.

Dotaci získala čtyřapůltisícová Nová Role také na rekonstrukci Domu dětí, knihovny a infocentra, které sídlí v téže budově, stavba byla dokončena v září a stála 12 milionů korun. Vznikla tam například i malá tělocvična pro taneční kroužky, spinning nebo karate. Vlastní klubovnu s kuchyňkou dostal k využívání také Junák. Knížky se do nových prostor ze staré knihovny v září stěhovaly lidským řetězem.

(čtk)