ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Začala oprava radnice ve Frenštátě pod Radhoštěm

07.05.2016

Frenštát pod Radhoštěm (Novojičínsko) 7. května - Město Frenštát pod Radhoštěm na Novojičínsku tento týden zahájilo částečnou opravu své radnice. Rekonstrukce budovy bude zahrnovat opravu čelní a štítových stěn fasády a opravu fasády radniční věže a přijde na více než 3,6 milionu korun. ČTK to sdělila mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová.

"Součástí prací bude i restaurování ozdobných prvků na fasádě," uvedla vedoucí frenštátského odboru investic a rozvoje Kateřina Pustějovská. Bude se také měnit část oken ve vestibulu budovy. Práce by měly být hotové v září.

Na náměstí Míru v městské památkové zóně, kde se frenštátská radnice nachází, budou letos stavaři opravovat i dva domy s popisnými čísly 4 a 18. Regenerace všech tří budov má stát přibližně 4,4 miliony korun. Frenštát uspěl se žádostí o státní podporu z Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón ministerstva kultury. "Na opravu budovy radnice a opravy dvou měšťanských domů získalo město finanční prostředky ve výši 1,615 milionu korun," uvedla Pustějovská.

V době opravy radnice nebude omezen provoz recepce městského úřadu ani turistického informačního centra, které se v budově nachází.

(čtk)