ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rakovník letos opraví další část sídliště Bendovka

05.05.2016

Rakovník 5. května - Rakovník letos opraví další část sídliště Bendovka, další etapa zhruba za deset milionů korun naváže na loni dokončenou rekonstrukci spodní části sídliště. Město má na oživení a úpravy domů i jejich okolí přislíbenou čtyřmilionovou dotaci ministerstva pro místní rozvoj. ČTK o tom dnes informovala mluvčí rakovnické radnice Alida Štulajterová.

Chystaná etapa úpravy sídliště zahrnuje opravy silnic a chodníků, vysazení a úpravu zeleně v horní části sídliště. Změny čeká i systém parkování. "Kapacita parkovacích míst bude v maximální možné míře navýšena," uvedla mluvčí.

Město Rakovník se revitalizaci sídlišť věnuje dlouhodobě. Mezi dokončenými projekty jsou například obnova vnitrobloku Československých legií a Palackého nebo sídliště Klicperova. Nyní město připravuje projekty revitalizace u dalších dvou sídlišť: Zátiší a V Lukách.

Rakovník letos hospodaří zhruba se 300 miliony korun, největší investicí je oprava krytého bazénu zhruba za 160 milionů korun, na projekt si město chce vzít úvěr.

(čtk)