ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kde často stavějí developeři?

05.05.2016

Praha 5. května - Výběr velkých developerských projektů v Praze (abecedně):

Bubny - Rozvojové území Bubny-Zátory, které leží mezi stanicemi metra Vltavská a Nádraží Holešovice, je jedním z 15 velkých rozvojových území hlavního města (v současnosti pro území platí stavební uzávěra). Společnost Orco Property Group, která vlastní zdejší pozemky, zde plánuje na 27 hektarech postavit novou čtvrť. Developerem projektu je firma CPI.

Central park - Projekt společnosti CPP Development na pražském Žižkově nedaleko parku Parukářka tvoří deset věžových a několik terasových domů s 547 byty a nebytovými prostory. Stavby byly zkolaudované v letech 2008 a 2009.

Garden Towers - Projekt na Žižkově obsahuje pět osmnáctipatrových věží propojených šestipodlažním podstavcem se střešními zahradami. Společnost Central Group plánuje rezidenční projekt se 700 byty dokončit letos v červnu.

Rohan City - Loni v lednu oznámila developerská firma Sekyra Group, že chce v průběhu roku 2016 zahájit výstavbu na Rohanském ostrově v Praze. Na pomezí Karlína a Libně má na 20 hektarech podle plánu developera do 15 let vzniknout nová městská čtvrť s bytovými domy s až 1300 byty a kanceláře.

Smíchov City - Rozsáhlou výstavbu v oblasti smíchovského nádraží plánuje Sekyra Group. Se zahájením výstavby počítá v roce 2017, vzniknout zde má nové kancelářské, obchodní a rezidenční centrum.

Vysočany - Ve Vysočanech a okolí vznikla řada nových staveb na místech bývalých průmyslových objektů (mimo jiné O2 Arena, která ale již leží v Libni), jeden z největších projektů představil v dubnu 2014 developer AFI Europe Czech Republic, který chce v bývalém areálu ČKD Slévárny a Moury u Kolbenovy ulice vybudovat na 15 hektarech novou čtvrť s byty, kancelářemi, obchody a parkem.

Waltrovka - Přestavbu brownfieldu bývalé továrny na letecké motory v Jinonicích o celkové rozloze 17 hektarů pojala skupina Penta jako ucelený urbanistický koncept, vznikne zde nová městská čtvrť. Po dokončení má mít 80.000 m2 kancelářských ploch, 600 bytových jednotek a 34 rodinných domů. Loni zde byla otevřena kancelářská budova Aviatica z plánovaného komplexu Aviatica - Mechanica - Dynamica.

Žižkov City - Sekyra Group počítá ve svém projektu komplexní revitalizace nákladového nádraží Praha - Žižkov s výstavbou městského centra o celkové rozloze přes 33 hektarů. Vzniknout zde má převážně rezidenční čtvrť, ale i rozsáhlé prostory sloužící zejména kulturním účelům.

(čtk)