ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Aši začala rekonstrukce ulice Gustava Geipela

05.05.2016

Aš (Chebsko) 5. května - V Aši začala rekonstrukce ulice Gustava Geipela, jedné z nejfrekventovanějších komunikací ve městě. Ulice bude po celou dobu rekonstrukce až do konce října neprůjezdná, řidiči tak budou muset volit objízdnou trasu. S náklady sedm milionů korun jde o jednu z největších investičních akcí ve městě pro letošní rok, informoval mluvčí ašské radnice Milan Vrbata.

"Ulice Gustava Geipela patří k nejstrmějším v Aši, dlouhá je zhruba 380 metrů. Prakticky po celé délce je zde povrch z dlažebních kostek, které nahradí povrch živičný, tedy s výrazně nižší hlučností. Zpět budou použity žulové obrubníky a parkovací zálivy se vydláždí žulovou dlažbou. V rámci rekonstrukce bude provedena také výměna veřejného osvětlení, přičemž nové osvětlení bude osazeno úspornými LED svítidly," uvedl Vrbata.

Uzavírka bude rozdělena na dvě poloviny tak, aby obyvatelé měli přístup k mateřské škole po celou dobu rekonstrukce. Objízdné trasy vedou ve směru z města Jiráskovou ulicí a směrem do města ulicemi Okružní a Hlavní.

Kromě rekonstrukce Geipelovy ulice vyhradilo město Aš dalších téměř deset milionů na střední opravy komunikací. V plánu jsou například opravy ulic Horská a Čajkovského, Klostermannova nebo Karolíny Světlé. Opraveny by měly být také komunikace v přilehlých obcích Doubrava nebo Kopaniny. V těchto místech budou vyměněny povrchy silnic či chodníků, případně doplněny poškozené obrubníky.

(čtk)