ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Veltrusy opraví školku, její okolí upraví dobrovolníci

04.05.2016

Veltrusy (Mělnicko) 4. května - Veltrusy na Mělnicku opraví školku, její okolí upraví dobrovolníci. V parku mezi školou a školkou vznikne nový prostor i pro pořádání kulturních akcí. Upraveny budou hlavní cesty a zeleň, v parku přibudou lavičky. ČTK o tom informoval starosta Veltrus Filip Volák.

Oprava školky včetně zateplení a rekonstrukce topení by měla stát zhruba pět milionů korun, z toho přibližně dva miliony pokryje dotace. Školka má kapacitu 108 dětí. "V současné době obec navýšení neplánuje," uvedl starosta. V souvislosti s populačním vývojem, respektive s další výstavbou v obci v příštích letech se obec podle něj bude zvýšením kapacity zabývat.

Projekt pro novou podobu parku iniciovalo rodinné centrum Havránek, které na ni získalo třistatisícový grant od jedné z nadací. Pokud ale bude chtít na místě uskutečnit všechny plány včetně například pořízení vodní pumpy a malého jeviště, musí sehnat další peníze. Brigády dobrovolníků jsou naplánovány zatím v květnu a červnu, hotovo musí být podle dotačních podmínek nejpozději v říjnu.

Veltrusy letos plánují také pořízení kamerového systému a nového územního plánu a opravy několika silnic a chodníků. Město také připravuje vybudování nového sběrného dvora a rekonstrukci hřbitovní kaple.

(čtk)