ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Open House: Enterprise Office Center

04.05.2016

Praha 4. května - Jedna z největších kancelářských budov v Praze, dokončená v loňském roce, se díky své poloze a výšce 50 metrů stala nepřehlédnutelnou dominantou obchodní čtvrti na Pankráci. Enterprise Office Center stojí mezi kancelářskou budovou Gemini a magistrálou, od níž je oddělena monumentální skleněnou protihlukovou stěnou. Architekt Vladimír Krátký navrhl působivý objekt s půdorysem připomínajícím písmeno „V“ sestávající ze dvou navzájem propojených křídel – vyšší z nich tvoří směrem k magistrále plynulou konvexní křivku.

Společnost AVAST Software zaujímá celkem sedm pater, která jsou propojena centrálním schodištěm. Interiér sídla firmy od architektů studia Vrtiška–Žák je inspirován kancelářskými prostorami technologických gigantů v kalifornském Silicon Valley. V celém sedmém patře se nachází relaxační zóna vybavená například kulečníkem, stolním fotbálkem, pingpongovými stoly a nechybí zde ani tiché zákoutí s houpacími sítěmi, posilovna nebo dětský koutek. Zaměstnanci také mohou využívat služeb kavárny a firemní kantýny.

Stavba byla v letošním roce zařazena odbornou porotou největšího světového veletrhu realit MIPIM ve francouzském Cannes mezi sto nejlepších administrativních budov světa. V souladu se současnými trendy udržitelnosti je stavba navržena jako energeticky úsporná – může se pochlubit prestižním certifikátem BREEAM Excellent.

© dk

Adresa: Pikrtova 1737/1A, Praha 4
Rok: 2015
Architekti: Vladimír Krátký (budova); Roman Vrtiška, Vladimír Žák (interiéry)