ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Znojmo nabízí developerům lokalitu Malá Louka

03.05.2016

Znojmo 3. května - Znojmo nabízí developerům lokalitu Malá Louka pro stavbu bytových domů podle regulačního a územního plánu, celkem má jít o 266 bytů. Zájemci mají na podání nabídek dva měsíce, podle znaleckého posudku je cena 102,5 milionu korun za 53.100 metrů čtverečních, uvedla v tiskové zprávě mluvčí města Zuzana Pastrňáková. Před několika týdny město neuspělo s pokusem prodat pozemky pro bytovou výstavbu v lokalitě pod Městským lesíkem.

Malá Louka je místo ohraničené ulicemi Vídeňskou a Brněnskou, tedy hlavním průtahem a silnicí, která spojuje průtah s hlavním tahem na Brno. Ze severu k lokalitě přiléhá hypermarket, z východu hřbitov. U Vídeňské ulice má vedle hypermarketu stát ještě nový supermarket. Kvůli tomu loni v září zastupitelé schválili směnu pozemků, která umožní stavbu supermarketu a vyřeší dopravní napojení lokality.

"Věřím, že se povede najít investora a umožníme občanům krásné bydlení kousek od historického centra. Úkol to bude nelehký," řekl starosta Vlastimil Gabrhel (ČSSD). Opozice v minulosti plán města kritizovala, představu považuje za zastaralou, která neodpovídá stavbě bytových domů v současnosti.

Město bude podle starosty trvat na tom, aby developer dodržel územní a regulační plán. Podle něj by mělo v místě vzniknout sedm bytových domů, pět viladomů a dva terasové domy.

Malá Louka je prostor, který kdysi sloužil vojákům. Ti z něj odešli v 90. letech, od té doby čeká na využití. Regulační plán schválilo znojemské zastupitelstvo v roce 2014 na posledním zasedání před komunálními volbami.

(čtk)