ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Přednádraží v Pardubicích se začne přestavovat v září

02.05.2016

Pardubice 2. května - Dopravní omezení kvůli přestavbě prostor před vlakovým nádražím v Pardubicích začnou nejspíš v září. Radnice chystá výstavbu nového terminálu a zkapacitnění hlavní silnice. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Jan Řehounek (ANO).

Příprava projektu má zpoždění a neskončí do konce roku, jak se původně plánovalo. Na tento termín jsou vázané švýcarské dotace. Radnice již oficiálně požádala o prodloužení harmonogramu minimálně do března 2017.

Náměstek je optimista, věří, že poskytovatel dotací žádosti vyhoví. Město má náhradní variantu, projekt by v případě neúspěchu zařadilo do žádostí o evropské dotace.

Výběrové řízení na zhotovitele stavby by radnice měla vypsat příští týden. Náklady se aktuálně odhadují na 179 milionů korun, z toho 52 milionů korun hradí město.

Řehounek očekává, že dopravní kolaps stavební práce nezpůsobí. Trvá totiž dopravní omezení křižovatky U Trojice, kterou silničáři rozšiřují. K nádraží ze silnice I/37 nemohou po dobu stavby sjíždět auta, což snižuje v této lokalitě počet aut.

(čtk)