ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Termální park v Losinách otevře novou venkovní část

28.04.2016

Velké Losiny (Šumpersko) 28. dubna - Termální park ve Velkých Losinách na Šumpersku otevře v pátek svůj nový venkovní areál. Podle zástupců parku jsou již dokončeny veškeré terénní práce a úpravy. Návštěvníci se mohou těšit na čtyři venkovní bazény s teplou termální vodou, dva relaxační bazény s hydromasážními sedátky a lehátky nebo aktivní bazén či dětské brouzdaliště. Výstavba termálního parku v lázních Velké Losiny, jehož vnitřní část se otevřela loni v srpnu, si dosud vyžádala přes 160 milionů korun, informovali ČTK zástupci lázní.

"Počasí se sice příliš neumoudřilo a je stále chladno, ale voda v losinských termálech má pořád příjemných 30 stupňů. Jsme rádi, že se nám po všech komplikacích, které provázely dostavbu projektu, konečně podařilo otevřít i venkovní část," uvedl jednatel Lázní Velké Losiny Martin Plachý. K dostavbě celého projektu chybí již pouze klíčové parkoviště. Jeho stavbu, které bylo podmínkou výstavby areálu, totiž pozastavil předběžným opatřením soud. Důvodem je žaloba, kterou podal jeden z vlastníků sousedního pozemku.

V prostorách lázní se začal budovat termální park na konci roku 2013, otevření jeho vnitřní části mělo kvůli technickým potížím několikaměsíční zpoždění. Během prvního měsíce navštívilo park 18.000 návštěvníků. "Návštěvnost losinských termálů je vysoko nad očekáváním. Zatím každý měsíc byla nad plánem, stále se stojí fronty. Není výjimkou, když termály navštíví denně až 1000 lidí," doplnil Plachý. Ve vnitřní části termálů je kapacita nastavena na 350 lidí v jeden okamžik, po otevření venkovní části se zvýší na 1000 lidí. Převažuje domácí klientela, ale přijíždějí i klienti z Polska.

Celý areál zabírá více než 6000 metrů čtverečních. Termální park nabízí celkem devět bazénů různé velikosti a teploty, pět vnitřních a další čtyři venkovní. Všechny bazény jsou naplněny sirnou vodou z termálního minerálního pramene Žerotín. Potvrdila to i policie, která se nedlouho po otevření začala na základě anonymu složením vody zabývat.

Lázně Velké Losiny patří do sítě lázeňských a wellness hotelů Royal Spa, jejíž součástí jsou také lázeňské komplexy v Luhačovicích, Mariánských Lázních, Ostrožské Nové Vsi a wellness hotel v Rožnově pod Radhoštěm.

(čtk)