ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary odkoupí pozemky pro cyklostezku

28.04.2016

Karlovy Vary 28. dubna - Karlovy Vary se dohodly s firmou PHL Praha na odkupu pozemků, které město potřebuje pro stavbu další části cyklostezky podél Ohře. Pokud nákup schválí zastupitelé, mohla by stavba cyklostezky začít už na podzim letošního roku, řekl ČTK primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA).

"Výkup pozemků prošel radou města. Doporučili jsme zastupitelstvu schválit výkup za koncovou částku 1150 korun za čtverečný metr. Je to ze tří posudků ten prostřední a souhlasí s ním obě strany. Pro nás je výhodné, že nákup je uplatnitelný výdaj v rámci dotačního programu, takže bychom mohli dostat 85 procent ceny zpět. Celkem jde o 4,8 milionu korun," upřesnil Kulhánek.

Původní návrh majitele pozemků byl 1550 korun za metr čtverečný, posudek města zase určil cenu 850 korun. Konečná dohoda je tak zhruba průměrem obou návrhů.

Město od soukromé firmy odkoupí 4200 čtverečných metrů pozemků. Na nich vybuduje cyklostezku, která spojí už hotové úseky od Doubského mostu k nákupnímu centru Varyáda. Zatím museli cyklisté jezdit po rušné silnici okolo krajského úřadu a na několika místech museli také přebíhat hlavní silniční tahy.

Celkové náklady na stavbu cyklostezky mají dosáhnout asi 30 milionů korun. Město chce na její stavbu získat evropskou dotaci z Integrovaného programu rozvoje území Karlovy Vary. Cyklostezka má být jedním z prvních projektů, který by tento dotační program mohl podpořit. Hotova by mohla být, pokud nenastanou problémy, na jaře příštího roku.

(čtk)