ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Příbram odkoupí pozemky pro rozšíření skládky Bytíz

27.04.2016

Příbram 27. dubna - Příbram nechala zbourat chátrající budovy u skládky Bytíz bránící jejímu rozšíření. Práce na druhé etapě skládky ale ještě nemohou začít. Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) musejí být nejdříve vyřešeny pozemkové vztahy. Radnice se už dohodla na odkoupení pozemků nutných pro tuto etapu od státního podniku Diamo, řekl dnes Vařeka novinářům.

"Je zapotřebí urychleně začít stavět druhou etapu, to jsou zemní práce, fólie a všechno to, co je předepsáno v projektu. K tomu, aby to mohlo začít, se nejdřív musejí vyřešit vztahy pozemkové," upozornil starosta. Město podle něj pozemky odkoupí za cenu stanovenou znaleckým posudkem.

Až budou pozemky pod budoucí skládkou patřit městu, rozhodne se, zda je bude pronajímat, nebo je třeba prodá. Podle starosty je otázkou, zda je výhrou kupovat pozemek, na němž bude skládka a město za něj bude příštích 30 let zodpovědné. "Ale vypadá to, že my tím směrem půjdeme. Nezříkáme se toho břemene," uvedl.

Provozovatel skládky, společnost SVZ Centrum, už dříve upozorňoval na to, že se skládka rychle plní a městu hrozí, že bude muset odpad vozit jinam, což by znamenalo vyšší náklady.

(čtk)