ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladno pokračuje v přejmenování ulic

27.04.2016

Kladno 27. dubna - Kladno pokračuje v přejmenování ulic kvůli zdvojeným názvům. S postupným rozšiřováním města o další části, například Švermov, se totiž některé názvy ulic vyskytují v centru a zároveň i v jiné čtvrti. Město zařídí obyvatelům výměnu dokladů zdarma. Přejmenování ulic s větším množstvím obyvatel teprve chystá. Novinářům to dnes řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Celkem musí město přejmenovat přes třicet ulic, nyní je schválena změna zhruba u třetiny.

Zastupitelé na dnešním jednání schválili přejmenování ulice Příční v Kladně na ulici Josefa Hoffmanna, ulice Poděbradova v Kladně Švermově na ulici Ke Staré škole, ulice Komenského v Kladně Švermově na ulici Svažitá a část ulice Dvorská v Kladně Vrapicích na ulici Václava Černého.

Josef Hoffmann byl architekt a designér, v Kladně navrhl Dům hostí Poldiny hutě, nyní hotel Hoffmann, vilu ředitele Hatlanka a pravou vstupní budovu do areálu Poldi. Je ale i autorem sanatoria Purkerskdorf u Vídně a paláce Stocklet v Bruselu zapsaného organizací UNESCO na seznam světového kulturního dědictví. Václav Černý se v 19. století zasloužil o rozvoj těžby uhlí na Kladensku.

Přejmenování ulic kvůli shodě názvů řešila ve středních Čechách například i Příbram.

(čtk)