ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladno nabídlo k privatizaci nebytové prostory na Sítné

27.04.2016

Kladno 27. dubna - Kladno nabídlo nájemcům k privatizaci některé nebytové prostory u náměstí Sítná, chce tak získat desítky milionů korun. Někteří opoziční zastupitelé to kritizují, pronájem vidí jako výhodnější. Nabídka, kterou dnes schválili zastupitelé, činí 15.600 korun za metr čtvereční. Pokud nebudou mít dosavadní nájemci o tuto nabídku zájem, město za šest měsíců podle primátora Milana Volfa (Volba pro Kladno) přistoupí k prodeji obálkovou metodou.

Na prodeji může město získat podle Dana Jiránka z opoziční ODS až 50 milionů korun, z nájemného by ale Kladno dostalo za deset let třeba 20 milionů korun a navíc by mu zůstal majetek v hodnotě desítek milionů korun. "Z mého pohledu je škoda to prodávat, protože je to majetek města, který je pro město celkem výnosný," uvedl Jiránek. Kritizuje také, že město přijde o většinový podíl ve fondu oprav a nebude tak moci rozhodovat o tom, co se na nemovitosti opraví.

Podle primátora činí roční příjem z pronájmu zhruba dva miliony korun a prodej je pro město výhodný, protože je o prostory zájem a město tak získá do rozpočtu desítky milionů korun.

(čtk)