ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Kladenští zastupitelé odložili prodej divadélka

27.04.2016

Kladno 27. dubna - Kladenští zastupitelé dnes odložili rozhodnutí o prodeji Kladenského divadélka. Zájemce, který ho dlouhodobě provozuje, chce více než milionovou slevu. Už dříve schválená prodejní cena měla být sedm milionů korun, provozovatel chce ale odečíst některé investice, které do budovy dal. Prodej budou řešit znovu kladenští radní a následně město záměr prodeje opět vyvěsí. "Už je tam třeba zakomponovat všechny náležitosti," řekl primátor Milan Volf (Volba pro Kladno). Konečné rozhodnutí padne zřejmě na červnovém jednání zastupitelstva.

O prodej budovy divadélka žádal jeho provozovatel Martin Brádka několik let. Záměr prodeje schválilo zastupitelstvo v prosinci 2014. Poté Brádka městu oznámil požadavek na slevu 1,3 milionu korun, které vložil do údržby a oprav. "Tím, že 16 měsíců čekáme, než se domluvíme, platíme také bance nemalé finanční prostředky za držení úvěru," řekl dnes Brádka. Zastupitelé ale dnes řešili, zda lze tuto částku slevit dodatečně, protože záměr prodeje byl zveřejněný za sedm milionů. Smlouva zatím podepsána nebyla.

Znovu vyvěsit oznámení o prodeji na úřední desce navrhli opoziční zastupitelé. "Nikdo tak nebude mít žádné pochybnosti, že je to podle zákona," uvedl Dan Jiránek (ODS). Podle něj pak bude mít zájemce zaručeno, že je smlouva o prodeji platná. Od zveřejnění totiž uběhla dlouhá doba a dokument neobsahoval podmínky o možném odečtení investic z prodejní ceny, což by podle Jiránka mohl někdo později napadnout jako chybný postup.

V Kladenském divadélku funguje například restaurace a malý sál. Pořádají se v něm kulturní programy včetně divadelních představení amatérských souborů.

Vznik malého kulturního centra včetně malého sálu pro divadelní a hudební vystoupení plánuje město v bývalém Biu Oko v centru města. V této budově byla dříve ubytovna a město ji od majitele chce letos koupit.

(čtk)