ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Modernizace stadionu v Přelouči se zpozdí

27.04.2016

Přelouč (Pardubicko) 27. dubna - První etapa modernizace městského stadionu v Přelouči na Pardubicku se o několik měsíců zpozdí. Tribuna je napadená korozí a vyžádá si větší opravy. Náklady sedm milionů korun se odhadem zvýší o stovky tisíc korun. ČTK to řekl místostarosta Ivan Moravec (Nezávislí pro Přelouč).

"Tribunu má v péči statik. Některé části bude nutné vyměnit, před rekonstrukcí to nebylo vidět. Původně jsme měli mít hotovo do května, teď se zdá, že prodlužujeme do léta," řekl Moravec.

Tribuna pro 300 diváků pochází ze 70. let, tehdy ji lidé stavěli v takzvané akci Z. Od té doby se zásadně nerekonstruovala. Kromě obnovy kovových částí se vyměňují dřevené lavice za plastové sedačky a instaluje kovové zastřešení.

V zázemí pro sportovce se měnila střecha, elektroinstalace, dveře, okna, modernizovalo se sociální zařízení, které je nyní přístupné i vozíčkářům, a objekt se také celý zateploval.

Kvůli rekonstrukci nakonec musel místní fotbalový klub zrušit 60. ročník žákovského turnaje a uspořádá ho až příští rok. Na první etapu totiž naváže rekonstrukce sportovní plochy, včetně vybudování tartanové dráhy a vyvrtání nové studny pro moderní zavlažovací zařízení, což přijde na více než deset milionů korun.

Radnice původně chtěla získat na opravy dotace, ale neuspěla, proto je hradí ze svého rozpočtu. "Nikdo ze zastupitelů neměl proti druhé etapě námitky, letos ji provedeme, blýská se na lepší časy," řekl Moravec.

(čtk)