ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zastupitelé schválili prodej budov v Březnické ulici

25.04.2016

Příbram 25. dubna - Příbramští zastupitelé dnes schválili prodej zchátralých budov v Březnické ulici. Cena podle znaleckého posudku byla stanovena na 4,8 milionu korun. Rekonstrukce domů na čtyřech číslech popisných by podle analýzy pořízené radnicí byla značně nákladná. Stála by téměř 16 milionů Kč, návratnost je přitom spočítána na 70 let.

Domy jsou podle vedení města ve špatném technickém stavu. Dohromady je v nich 18 bytů, tři mají soukromé vlastníky. Pět bytů je volných.

Město nevlastní všechny bytové domy, v části má jen podíly, protože některé byty si lidé koupili. Podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) je pro město snazší prodat budovy jako celek než po jednotlivých bytech. Budovy se mají prodávat v dražbě, zajímali se o ně už dva uchazeči.

Opozice se pozastavovala nad tím, zda je město v takové tísni, že musí prodávat poslední domy, které ještě má. Například zastupitel za Šanci pro Příbram Petr Kareš míní, že město by si mohlo našetřit na rekonstrukci. Druhou možností je podle něj domluvit se soukromým investorem, který by budovy opravil. Podle Vařeky je ale takový záměr nereálný.

(čtk)