ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Holešov připravuje opravu krytého bazénu

21.04.2016

Holešov (Kroměřížsko) 21. dubna - Holešov připravuje opravu krytého bazénu, která podle předběžných odhadů bude stát kolem deseti milionů korun. Sportoviště vyžaduje generální rekonstrukci, aby se předešlo hrozícímu havarijnímu stavu. Město hledá peníze na opravy i model budoucího provozování bazénu. ČTK to dnes řekla mluvčí radnice Jana Rohanová.

"Je nutné vyřešit nevyhovující uložení vany bazénu a okolní konstrukce, instalovat novou vzduchotechniku, zajistit rekuperaci, vyměnit dlažby a podobně," popsala Rohanová.

Bazén má od roku 1997 v pronájmu soukromý provozovatel, smlouva mezi ním a městem ale na konci letošního roku končí. Město proto nyní zvažuje, co dál. "Jedním z možných scénářů je prodloužit nájemní smlouvu, a tak i provoz zařízení do jara 2017. Na začátku května 2017 by poté mohla být plánovaná generální oprava zahájena," doplnila Rohanová.

Ještě letos Holešov vypíše výběrové řízení na pronájem krytého bazénu na další období. Nový provozovatel by měl opravený bazén v nájmu nejspíš od listopadu 2017.

Objekty pro vodní rekreaci opravují také další města ve Zlínském kraji. Bystřice pod Hostýnem buduje na svém koupališti v parku Zahájené nový dětský bazén. Náklady dosáhnou 4,76 milionu korun. Městské koupaliště modernizuje i Chropyně. Pro nejmenší návštěvníky zde vzniknou dva nové bazény, které budou spojeny nerezovou skluzavkou. Náklady dosáhnou 3,5 milionu korun.

(čtk)