ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Zlatou medaili na stavebním veletrhu dostaly čtyři exponáty

20.04.2016

Brno 20. dubna - Zlatou medaili na stavebním veletrhu v Brně dnes dostaly čtyři exponáty. Jsou mezi nimi například vchodové dveře nebo tepelně izolační tvárnice. ČTK to řekla Jana Tyrichová z Veletrhů Brno. Firmy do soutěže přihlásily sedm exponátů.

Cenu v kategorii design získaly vchodové dveře od společnosti PRAŽÁK. V kategorii inovativní materiál ocenila komise sádrokartonovou desku s extrémní pevností Habito od vystavovatele Saint-Gobain Construction Products CZ.

Cenu si z Brna odveze také porotherm pro rolety a žaluzie od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl. "Odborníci ocenili jeho variabilní použití pro venkovní rolety i žaluzie. Zároveň má špičkovou požární odolnost a výbornou ochranu proti hluku," uvedla Tyrichová. Poslední cenu získala tepelně izolační tvárnice Lambda YQ od společnosti Xella CZ, s.r.o.

Stavební veletrhy začaly na brněnském výstavišti dnes. Letos v Brně vystavuje 772 firem z 15 zemí světa, což je zhruba stejně jako loni. Veletrh přináší odborné semináře i přednášky pro laiky. Lidé například mohou vidět, jak pracovat se sádrokartonem.

(čtk)