ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Na brněnském výstavišti začínají tradiční stavební veletrhy

20.04.2016

Brno 20. dubna - Jak postavit dům a také jak jej moderně zařídit se dozvědí návštěvníci Stavebních veletrhů. Čtyřdenní akce dnes začíná na brněnském výstavišti. Organizátoři očekávají, že ji navštíví desítky tisíc lidí. Letos do Brna přijede vystavovat 772 firem z 15 zemí světa, což je zhruba stejně jako loni.

Veletrh přináší odborné semináře i přednášky pro laiky. Lidé například uvidí, jak pracovat se sádrokartonem. Na veletrh přijedou developeři z regionu a představí zde své projekty. Novinkou je prezentace výrobců střech. "Půjde o prezentaci firem, které dělají střešní krytinu nebo izolace," uvedl ředitel stavebních veletrhů Radim Tichý.

Společně se stavebními veletrhy pořádají Veletrhy Brno i nábytkářský Mobitex. Na něm se letos poprvé představí i největší tuzemský e-shop s nábytkem MT nábytek. U stánku návštěvníky bude čekat fakírská židle i soutěž o designovou pohovku. Kromě toho se dozvědí, jak nejsnáze nakupovat nábytek online.

Špičkovou audiovizuální techniku jako součást moderního interiéru tradičně představuje projekt Technologie&Design Studia Jasyko. Lidé uvidí nástupce legendární řady audiosouprav Diamond od B&W.

Stavební veletrhy dodnes patří k nejnavštěvovanějším akcím na brněnském výstavišti. Loni na veletrhy přišlo 44.318 návštěvníků. Vystavovalo tam 769 firem.

(čtk)