ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Rada schválila pronájem divadla v Karlíně Státní opeře

19.04.2016

Praha 19. dubna - Radní hlavního města dnes schválili pronájem Hudebního divadla Karlín Státní opeře, jejíž budova se příští sezoně bude rekonstruovat. Obě divadla budou v prostorách fungovat spolu, opera odehraje až 95 představení.

Soubor Státní opery bude v době rekonstrukce působit kromě Karlína i v historické budově Národního divadla. Diváci uvidí v Karlíně opery Jeníček a Mařenka, Romeo a Julie, Rusalka, Rigoletto, Nabucco, Trubadúr, La traviata a Netopýr. "Domluvili jsme se, že do Karlína nebudeme přenášet velmi populární opery Carmen a Aida, které tam hrají v muzikálové verzi," řekla ČTK v únoru ředitelka Opery Národního divadla a Státní opery Silvia Hroncová. V závěru sezony v Karlíně Opera Národního divadla uvede jeden nový titul.

Rekonstrukce budovy Státní opery za přibližně miliardu korun má skončit v roce 2018, projekt začátkem února schválila vláda. O opravě opery se mluví léta a cena, kterou za ni má stát zaplatit, stále roste. Zvýšil se ale také rozsah oprav.

S budovou před rekonstrukcí se Státní opera rozloučí titulem Richarda Strausse Elektra, který bude mít premiéru 10. června. Diváků loni na představení na čtyřech operních scénách ND dorazilo přes 256.000, o přibližně 11.500 více než v předchozím roce.

(čtk)