ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Valašské Meziříčí chystají opravu domu na náměstí

18.04.2016

Val. Meziříčí (Vsetínsko) 18. dubna - Valašské Meziříčí na Vsetínsku chystá opravu budovy městského úřadu v Zašovské ulici. Oprava objektu si vyžádá asi 55 milionů korun, sdělila dnes ČTK mluvčí radnice Renata Votrubová.

Město už dlouho zvažovalo, co s budovou podnikne, přemýšlelo o prodeji, přestavbě na byty, zbourání či o rekonstrukci a zachování objektu pro úředníky. "Budova není v současné době v ideálním technickém stavu, je třeba provést její opravu, neboť některé její konstrukční části jsou na hranici životnosti. Budova by se zateplila, došlo by k výměně oken, rekonstrukci sociálního zařízení, výtahů, elektroinstalace, podlah a část budovy by se odstranila a vybudovalo by se nové parkoviště," uvedl starosta Robert Stržínek (ANO). Zastupitelé již rozhodli o vypracování projektové dokumentace na opravu budovy.

Vzhledem k finanční náročnosti bude město žádat ministerstvo životního prostředí o dotaci. "S revitalizací by se mohlo začít příští jaro a hotovo by mohlo být do tří let," uvedla mluvčí.

Město s 23.000 obyvateli letos hospodaří s příjmy 409 milionů korun a výdaji 488 milionů korun. Rozdíl dorovná zůstatky na bankovních účtech, na investice dá téměř 142 milionů korun, což je o 28 milionů více než loni.

(čtk)