ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Letohrad zvažuje, jak naložit s Domem kultury

18.04.2016

Letohrad (Orlickoústecko) 18. dubna - Radnice v Letohradě na Orlickoústecku zvažuje, jak dál naloží s Domem kultury, který není v dobrém stavu. Objekt je starý téměř 50 let a zastupitelé by měli časem rozhodnout, jak s budovou naložit. Není vyloučeno ani to, že město postaví nový kulturní dům, řekl ČTK starosta Petr Fiala (Sdružení pro Letohradsko, SNK).

"Náš městský architekt připravil studii, co by v něm mohlo být i podle dřívějších požadavků, aby tam byla větší plocha pro plesy, jestli by se tam vešla základní umělecká škola a podobně," uvedl Fiala.

Podle něj by měli zastupitelé rozhodnout o budoucnosti Domu kultury do konce roku. V úvahu přichází rekonstrukce, a to i po částech, nebo výstavba nové budovy. Svou roli budou hrát i možnosti financování projektu.

Rekonstrukce Domu kultury vyšla jako nejvyšší investiční priorita v anketě mezi obyvateli města v roce 2013. Fiala chce do rozhodování o kulturním domě zapojit i veřejnost formou dotazníkového šetření při podzimních volbách.

V Domě kultury je v přízemí kinosál s divadelní scénou, v patře taneční sál. V budově sídlí také soukromé firmy provozující restauraci, Dancing club Bristol nebo poradna čínské a tibetské medicíny.

(čtk)