ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Třešť na Jihlavsku plánuje otevřít nové koupaliště

18.04.2016

Třešť (Jihlavsko) 18. dubna - V Třešti na Jihlavsku by mělo být nové letní koupaliště otevřeno pro veřejnost od 30. června. Rekreační areál vzniká na 1,5 hektaru nevyužívaných pozemků v lokalitě na Malvínách. V těchto dnech tam dělníci mimo jiné pracují na izolaci a dalších úpravách nově vyhloubené vodní plochy, která bude mít podobu přírodního biotopu. ČTK to dnes řekl starosta Vladislav Hynk (KDU-ČSL).

Termín otevření koupaliště je zatím předběžný. "Pokud se nestane něco nepředvídaného, tak 30. června by se mělo otevírat," uvedl starosta. Nejtěžší práce mohli dělníci udělat v zimě. Teď by potřebovali, aby jim počasí přálo i nadále. "Aby nepršelo a daly se udělat terénní úpravy," řekl Hynk. Tráva by měla být na odpočinkových plochách naseta do konce měsíce.

Z Třeště se zhruba 5800 obyvateli se lidé v létě zatím většinou jezdili koupat do zatopeného lomu u sousedního Čenkova. Koupaliště vzniká ve městě na ploše, kde dřív byly ruiny průmyslových objektů a navážky suti. Fungovat bude jako přírodní biotop, to znamená, že se do vody nebudou sypat chemikálie, čištěna bude pouze protékáním částí s pískem a rostlinami. Podobný biotop na Vysočině je ve westernovém městečku Šiklův mlýn.

Nová vodní plocha v Třešti bude zabírat skoro 3500 metrů čtverečních. Kromě plavecké části s hloubkou až 2,6 metru bude obsahovat mělčí plochu pro neplavce a brouzdaliště pro děti. Celkem areál pojme až 600 lidí. Stavbu provádějí firmy VHST Pelhřimov a HB Golf, její náklady činí 20,5 milionu korun. V pondělí budou zastupitelé města ještě jednat o tom, zda přidají další statisíce na pořízení devět metrů dlouhé vodní skluzavky. Její pořízení bylo původně až ve výhledovém plánu.

(čtk)