ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V Karlových Varech opět vytrysklo Vřídlo

15.04.2016

Karlovy Vary 15. dubna - V Karlových Varech dnes opět vytryskl pramen Vřídla. Je venku před kolonádou a zatím jen ve zkušebním provozu. Do plného provozu půjde známý výtrysk horkého minerálního pramene až na začátku května při zahájení lázeňské sezony, řekl při dnešním zkušebním spuštění Vřídla náměstek primátora Čestmír Bruštík (nez.).

"Bude ještě třeba dodělat zemní práce v okolí fontány a vysadit zeleň. Proto po dnešním zkušebním puštění Vřídla bude pramen zase odstavený," řekl Bruštík.

Protože kopule Vřídelní kolonády, kde dosud pramen prýštil je v havarijním stavu, bylo Vřídlo od lednové odstavky mimo provoz. Město v té době provizorně vybudovalo venkovní výtrysk před kolonádou. Přesun přišel na více než devět milionů korun bez DPH.

Ačkoli byli návštěvníci největších českých lázní v posledních desetiletích zvyklí, že Vřídlo tryská v uzavřené budově, nebylo to tak vždy. Náměstek primátora Jiří Klsák (KOA) ČTK řekl, že 26 let, od roku 1939 až do poloviny 70. let minulého století, prýštil pramen na volném prostranství. Teprve poté byl zastřešen novou Vřídelní kolonádou.

Po přesunutí výtrysku čeká město ještě na podzim stěhování krenotechnologie pod Vřídelní kolonádou a v příštím roce začne rekonstrukce Vřídelní kolonády. Ta by měla podle současných odhadů stát 30 až 40 milionů korun. Částka se ale může hodně měnit podle zjištěného skutečného stavu kolonády.

(čtk)