ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Benešov zastavil odkupy pozemků pro lesopark Sladovka

15.04.2016

Benešov 15. dubna - Benešov zastavil odkupy pozemků pro budoucí sportovně-rekreační areál Sladovka. Podle starosty Petra Hostka (ČSSD) město nemůže na akci vynakládat peníze, které by chyběly jinde. Radnice se k projektu lesoparku vrátí, pokud se jí podaří získat dotaci například od ministerstva školství nebo od kraje, řekl dnes Hostek ČTK.

"Sladovka z mého pohledu je velmi hezký projekt, akorát je zvolen postup, že se na některé problémy jde odzadu," míní starosta. Na odkupy pozemků bylo vyčleněno 11 milionů korun, zatím se vykoupily parcely za čtyři miliony. V ostatních případech chce radnice od předkupních smluv odstoupit. Pokud se naskytne možnost nějaké dotace, může být lesopark podle Hostka vybudován na menší ploše, než se původně zamýšlelo.

Rekreační areál Sladovka měl vzniknout v jihovýchodní části města v okolí stejnojmenného koupaliště. Bývalé vedení radnice chtělo v lesoparku vybudovat in-linovou dráhu, lezeckou stěnu a discgolfové hřiště, v němž jsou místo golfových jamek koše a tradiční golfové míčky a hole na sportovišti nahrazují létající disky. Podle Hostka by řada těchto atrakcí mohla vzniknout v areálu bývalých Táborských kasáren.

Lesoparky vznikají i v dalších středočeských městech. Například v Příbrami by měly přibýt upravené cesty, lavičky a odpadkové koše v lese u poutního místa Svatá Hora nebo v lese Koráb nedaleko kostela svatého Prokopa. S větším rekreačním využitím okolních lesů počítá i říčanská radnice, která plánuje jejich výraznější ochranu, omezení těžby nebo budování naučných stezek.

(čtk)