ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Bývalá škola v Sokolově půjde k zemi

14.04.2016

Sokolov 14. dubna - Budovu bývalé 4. základní školy v Sokolově čeká s největší pravděpodobností demolice. Nevyužívanou školskou budovu by měl nahradit moderní domov pro seniory, který zatím v Sokolově chybí. Město nyní zjišťuje možnosti financování stavby, letos by měl vzniknout projekt. Stavbu by město chtělo zahájit v roce 2017, řekl ČTK starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD).

"Nyní je budova prázdná a jsme rozhodnuti, že tuto budovu na 99 procent zbouráme. Vystavíme zde nové, moderní zařízení, které bude sloužit našim seniorům. Teď děláme samozřejmě vše pro to, abychom sehnali a zajistili financování tohoto projektu. S Karlovarským krajem máme domluveno, že budeme zařazeni do sociální sítě a budou nám přispívat na provozní náklady," uvedl Picka.

Část nákladů na výstavbu domova pro seniory by mohla pokrýt dotace. Podle aktuálních informací je u obou vhodných dotačních titulů maximální výše čerpání 58, respektive 60 milionů korun. Předpokládané náklady na stavbu jsou nejméně 100 milionů korun. Město tak zřejmě bude muset hledat i další zdroje.

Sokolov má pro seniory pouze domy s pečovatelskou službou, domov s nepřetržitou péčí dosud ve třetím největším městě v kraji chybí. Budova bývalé 4. základní školy v Sokolovské ulici je navíc prázdná již čtvrtý rok a začínají se kolem ní shlukovat party, které tráví čas drobným vandalismem. Jiné využití se pro rozměrný objekt městu najít nepodařilo, neuspěly ani plány na prodej.

(čtk)