ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Karlovy Vary a kraj se dohodly na velké směně

13.04.2016

Karlovy Vary 13. dubna - Město Karlovy Vary se dohodlo s Karlovarským krajem na velké směně pozemků a budov. Celkem jde o nemovitosti v hodnotě okolo 13 milionů korun. Jednání o směně trvalo pět let, řekl dnes novinářům primátor Karlových Varů Petr Kulhánek (KOA). Definitivní souhlas ještě musejí dát zastupitelstva města i kraje.

"Diskuze, které jsme započali před pěti lety, protože jsou tam historicky nevyrovnané majetky města vůči kraji, dospěla do kompromisního řešení, kdy město i kraj vyčíslily zhruba stejné částky na základě posudků," uvedl Kulhánek.

Karlovarský kraj tak například získá do vlastnictví pozemky v areálu nemocnice v Karlových Varech, jejímž je zřizovatelem, město zase od kraje dostane třeba budovu a pozemky karlovarského Domu dětí a mládeže nebo Základní umělecké školy Antonína Dvořáka. Převezme postupně i jejich zřizovatelskou roli.

Krajské domy mládeže Karlovarský kraj už v minulých letech postupně převedl na města, ve kterých domy dětí působily. Podobně to bylo i se základními uměleckými školami. Karlovy Vary byly téměř posledním městem, v nichž tato zařízení ještě provozoval kraj.

Pro město to ale bude představovat i náklady. Například na provoz domu dětí kraj přispíval asi 1,2 milionu korun, na základní uměleckou školu asi 250.000 korunami. Podle náměstka primátora Jiřího Klsáka (KOA) ale převzetí zřizovatelské role bude postupné a kraj slíbil příspěvek na provoz i v prvních letech poté, kdy město nemovitosti převezme.

(čtk)