ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

V bývalém hotelu Záložna vznikne kulturní centrum

12.04.2016

Velvary (Kladensko) 12. dubna - V bývalém velvarském hotelu Záložna vznikne kulturní centrum. Zakoupila ho soukromá společnost, která ho chce věnovat městu. To nyní řeší možnosti využití, chce zapojit občany, místní spolky, živnostníky i firmy. Na webu města o tom informoval starosta Velvar Radim Wolák.

Obnova budovy potrvá několik let, město na ni bude shánět dotace. Náklady na rekonstrukci budou stát minimálně řádově miliony, město ročně hospodaří zhruba se šedesáti miliony korun.

V bývalém hotelu uspořádalo město na začátku dubna setkání s občany věnované budoucnosti objektu. "Debatou v sále Záložny, které se zúčastnilo téměř 200 lidí, se započíná dlouholetý a náročný projekt, na jehož konci snad bude opět důstojné místo pro kulturní, společenské a spolkové akce," uvedl starosta.

O odkupu bývalého hotelu město uvažovalo už dříve. Chtělo ho využít nejen pro kulturní akce, ale například i pro ubytování a další podnikatelskou činnost, která by případně nabídla nová pracovní místa lidem z města.

(čtk)