ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Malešickou polikliniku čeká nákladná rekonstrukce

12.04.2016

Praha 12. dubna - Praha 10 připraví pro lékaře z polikliniky, kterou se chystá opravovat, náhradní prostory v Bytovém domě Malešice. Rekonstrukci za 80 milionů korun zahájí začátkem roku 2017. ČTK o tom informoval mluvčí Prahy 10 Vít Novák. Lékaři městské části vyčítají, že nemají dostatek informací. Ta ale podle Nováka komunikuje s firmou, která má budovu pronajatou jako celek.

"Výběrové řízení bude trvat zřejmě několik měsíců, během kterých budeme ve spolupráci se společností Medifin připravovat náhradní prostory v Bytovém domě Malešice, který je od polikliniky vzdálen jen pár desítek metrů a je též v majetku městské části," uvedl mluvčí.

Lékaři připouští, že rekonstrukce je nutná, chtějí ji ale zastavit do doby, než bude ze strany městské části řádně připravená. Jejich pochybnosti vzbuzuje i to, že má být objekt rekonstruovaný po částech. Chtějí opravy prozatím zastavit, sbírají proto podpisy na petici.

"Budova je poplatná době svého vzniku v 70. letech, kdy se azbest ve stavebnictví používal běžně. Rekonstrukce nebude snadná a vyžaduje pečlivou přípravu. Firma, která bude rekonstrukci provádět, bude muset mít k práci s azbestem certifikaci," doplnil Novák.

Loňský rozpočet počítal na opravu polikliniky s 26 miliony korun, letos je vyhrazeno 40 milionů. Lékařům se nelíbí to, že se oprava stále odkládá. Někteří si na jednání zastupitelstva v březnu stěžovali, že už měli uzavřené smlouvy na jiné ordinace a vznikla jim finanční škoda, když opravy nebyly zahájeny.

(čtk)