ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Krumlovská radnice připravuje plán rozvoje

12.04.2016

Český Krumlov 12. dubna - Český Krumlov připravuje aktualizaci plánu svého rozvoje, který stanoví hlavní strategické cíle a priority města. Plán připravuje společnost KPMG. Vyjde na 900.000 korun. Krumlov je na seznamu kulturních památek UNESCO, patří mezi nejnavštěvovanější místa v ČR. Radnice chce do přípravy o dalším využití města zapojit všechny obyvatele Krumlova, projekt se nazývá Krumlov sobě. V jeho rámci pořádá krumlovská radnice dvě veřejná projednání plánu. Novináře se záměrem seznámila mluvčí města Petra Nestávalová.

Podle ní je to v historii poprvé, kdy se město tímto způsobem město obrací na všechny obyvatele, aby řekli své návrhy. "Ke kampani jsme již oslovili řadu Krumlováků, kterým není lhostejný rozvoj města a chtějí se aktivně zapojit do dění. Za přístup a aktivitu jim patří poděkování," uvedl starosta Dalibor Carda (ČSSD) s tím, že tyto "tváře" Krumlova už teď lidem projekt vysvětlují a hlavně místní zvou na veřejné projednávání plánu.

To se koná v pátek 22. dubna od 16:00 a v sobotu 23. dubna od 9:00 v kině Luna, kam radnice zve širokou veřejnost. Podle Nestávalové je vzhledem k omezené kapacitě kina vhodné účast potvrdit registrací na webových stránkách www.KrumlovSobe.cz. Na stránkách jsou i veškeré další informace k projektu. "Neslibujeme, že všechny problémy, na které diskuze upozorní, dokážeme vyřešit, to není ani v podstatě možné. Ale pokud se vykrystalizuje nápad s velkou podporou občanské společnosti, tak pojďme do toho," řekl místostarosta Josef Hermann (KDU/ČSL).

Strategii rozvoje vytváří na zakázku společnost KMPG. Stejná firma vypracovala loni podobnou analýzu pro Lipensko před začátkem projektu Jižní Čechy olympijské. Společnost musí podle zástupců města přihlédnout k celkovému ekonomickému potenciálu destinace a propojit ho se všemi možnostmi, které nabízí jižní Čechy. Krumlov by měl mít jednotné portfolio turisticky atraktivního zboží s jasnou vazbou na krajskou a celostátní linii. Důležitým bodem bude návrh možných způsobů navýšení příjmů města z cestovního ruchu a změna systému financování cestovního ruchu.

Českokrumlovští radní si nechali vypracovat analýzu cestovního ruchu ve městě už loni v listopadu, teď pokračují. Z té mimo jiné vyplynulo, že v cestovním ruchu pracuje zhruba třetina obyvatel Krumlova.

(čtk)