ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Lékaři chtějí zastavit rekonstrukci malešické polikliniky

11.04.2016

Praha 11. dubna - Lékaři v Praze 10 chtějí zastavit rekonstrukci malešické polikliniky, chystají i petici. ČTK o tom dnes za lékaře, kteří si v objektu pronajímají prostory, informoval Roman Pavlík. Několik let odkládané opravy by měly začít letos, rozpočet na ně počítá se 40 miliony korun. Lékaři přišli v březnu i na jednání zastupitelstva. Vyjádření radnice Prahy 10 ČTK zjišťuje.

"Rekonstrukci polikliniky v Malešicích provázejí, vzhledem k neinformovanosti ze strany města, od samotného počátku velké pochybnosti. Pronajímatel, lékaři, personál, ale zejména pacienti nejsou o připravovaných změnách vůbec informováni," uvedl lékař Vít Kratochvíl. Není podle něj ani jasné, jak bude nakládáno s azbestem, který starý plášť budovy obsahuje.

Lékaři připouští, že rekonstrukce je nutná, chtějí ji ale zastavit do doby, než bude ze strany městské části řádně připravená. Jejich pochybnosti vzbuzuje i to, že má být objekt rekonstruovaný po částech.

Loňský rozpočet počítal na opravu polikliniky s 26 miliony korun, letos je vyhrazeno 40 milionů. Lékařům se nelíbí, že se se oprava stále odkládá. Někteří si na jednání zastupitelstva v březnu stěžovali, že už měli uzavřené smlouvy na jiné ordinace a vznikla jim finanční škoda, když opravy nebyly zahájené.

(čtk)