ARCHITEKTURA BYDLENÍ DESIGN

Reality na dlani

Vsetín chystá obnovu sportovního areálu na Sychrově

11.04.2016

Vsetín 11. dubna - Vsetínská radnice chystá obnovu sportovního areálu u základní školy na Sychrově. Sportoviště by měla využívat i veřejnost. Předpokládané náklady jsou sedm milionů korun. Město chce opravit i další hřiště, zpracována je již studie revitalizace sportovního areálu u ZŠ Trávníky. Tam je ovšem nutno počítat zhruba s trojnásobnými náklady oproti Sychrovu, řekla dnes ČTK mluvčí vsetínské radnice Adéla Kousalová.

Původně asfaltové hřiště u školy na Sychrově bylo obnoveno již před pěti lety, kdy vzniklo nové hřiště s umělou trávou, oplocením a osvětlením. "Podél stávajícího hřiště by měla z jedné strany vzniknout rozběhová dráha a pískové doskočiště pro skok daleký, z druhé strany pak dvě tartanové dráhy pro běh na 50 metrů," uvedl místostarosta Tomáš Pifka (STAN).

V zadní části areálu by měl být položen tartanový povrch, na kterém bude hřiště pro tenis, volejbal, nohejbal či streetball. "Součástí sportoviště by měla být i cvičná tenisová zeď a mobiliář, jenž budou tvořit lavičky, stojany na kola a odpadkové koše, nové síťové oplocení, ale také skladový domek pro uložení sportovních potřeb," uvedla mluvčí. Změnit by se mělo i okolí venkovních strojů na cvičení.

Na obnovu areálu na Sychrově chce město získat dotaci od ministerstva školství. "Revitalizaci hřiště bychom chtěli uskutečnit příští rok a samozřejmě budeme hledat dotační titul, který by nám pomohl s financováním," řekl Pifka.

Město s 26.000 obyvateli v letošním roce hospodaří s příjmy 462 milionů korun a výdaji 476 milionů korun. Čtrnáctimilionový schodek pokryje úvěr. Na investice je v rozpočtu vyčleněno přes 88 milionů korun.

(čtk)